X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)
Menü

Verimerkezi

Verigom olarak aktif olarak kullandığımız tüm sunucu ve altyapımız Kadıköy/Kozyatağı Metro istasyonunun hemen arkasında Telehouse Istanbul TIER III+ verimerkezinde barınmaktadır. Türkiye Verimerkezleri pazarındaki ilk gerçek Operatör Bağımsız datacenter merkezlerinden biridir.Verigom Datacenter Servisleri kapsamında, kesintisiz güç kaynağı, üstün güvenlik ve çok seçimli yüksek kullanılabilir bağlantı seçenekleri bulunmaktadır.

Tier III standardında bir verimerkezi hizmeti sağlamamızdaki en büyük amaç,ana işimiz olan internet servis sağlama hizmeti konusunda tüm müşteri portföyümüze en etkin , kesintisiz ve kaliteli bir alt yapı ile hizmet sunmayı amaçlamaktır.
Verigom olarak verimerkezindeki enerji altyapımız yedeklidir.Böylelikle müşterilerimize %99.99 Uptime garantisi vermekteyiz. İstanbul konumlu verimerkezimiz aynı zamanda Türkiye'nin ilk operatör bağımsız veri merkezi olarak bilinmektedir.Yerel Taşıyıcılar, Mobil sağlayıcılar, bölgesel ISP’lerin yanı sıra Avrupa ve ABD’deki önemli IP omurgalarına erişim sağlayan yurt dışı fiber bağlantılarından oluşmaktadır.


Yeni Nesil Modern Verimerkezi
Telehouse, 2N+1’e kadar olan yedeklilik, yangın algılama/söndürme ve çok katmanlı fiziksel güvenlik sistemleri dahil olmak üzere üstün çevresel kontrol ve yüksek kullanılabilirlik avantajlarıyla en gelişmiş, güvenilir ve güvenli tesis dışı BT ve iletişim olanakları için endüstri standardını belirlemektedir.

TIER 3+ Global Verimerkezi
Telehouse Verimerkezi, yedek ve çift güçlü sunucular, depolama, ağ bağlantıları ve diğer BT bileşenlerinin bulunduğu bir Tier 3+ Data Center’dır.


Yüksek Seviye Güvenlik Altyapısı
Telehouse Datacenter, dünya genelindeki tüm Telehouse Verimerkezleri gibi, tamamen yedekli enerji alt yapısına sahiptir 2(N+1) ve %99,999 SLA çalışma süresi sunarak müşterilerimiz için rahatlık sağlar.


Verigom Donanım Altyapısı
Verigom sunucu altyapısındaki tüm donanımlar tarafımıza aitttir,başka bir yerden kiralama yöntemi ile tedarik edilmemektedir.Firma olarak trendleri ve sektörü sürekli takip etmekteyiz,alt yapımızda eski işlemci ve sunucuları barındırmamakta,tamamı yeni nesil E5 Çift işlemcili donanımlar üzerinden hizmet sağlamaktayız,böylelikle müşterilerimize 7/24 kurumsal olarak hizmetlerinize performans ve hız garantisi sunmayı amaç edinmiş durumdayız.

Enerji Altyapımız
42U 1 adet tam kabin için standart güç 5 KW – maksimum kullanılabilir güç 5 KW
2N+1 Tamamı Yedekli Jeneratör
Tam Kapasitesede 48 Çalışabilecek Otonomi
Tam Kapasite 40 Dakika Otonomiye Sahip 2N+1 Yedekli UPS

İklimlendirme Ve Soğutma
2N+1 Kapalı Kontrol İklimlendirme Üniteleri (Gaz)
24˚C (±2) oda sıcaklığı ve %50 (±%20) nem sağlayan Oda İklimlendirme Üniteleri (RACU’lar)
Sıcak koridor/soğuk koridor bölgesi tasarımı
En etkin soğutmayı sağlamak için hava akışı alanı bulunan 500 mm kaldırılmış zemin tasarım
Tam işlev sağlamak için oda içi üniteler, kapalı kontrol soğutmalı iklimlendirme, nem ve nem giderme kontrolü

Yangın Algılama Ve Söndürme Sistemleri
Data Center alanında, hem zemin alanının altını hem de odanın kendisini izleyen tamamen adreslenebilir çift katmanlı yangın algılama sistemi bulunmaktadır.
Yerel algılama ve müdahale kapasitesi, yani Data Center alanı ayrı bölgelere ayrılmıştır böylece bir sorunun spesifik konumu sistemlerimizde gösterilir.
FM200 gaz otomasyonlu yangın söndürme sistemi ısı enerjisini emerek ısıyı fiziksel olarak azaltır. Elektronik donanımı korumasının yanında insan sağlığı için güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır.
Tesis genelinde kurulu çok erken duman alarmları (VESDA) ile güvenlik için yerel standartları karşılamak amacıyla Data Center genelinde kurulu kuru yağmurlayıcı yangın algılama sistemi.
Yangın algılama ve söndürme sistemi herhangi bir olası aksamayı minimize etmek ve minör sorunların yerel kalmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Güvenlik Sistemi
Bağımsız istemci kart kimlik saptama erişimi sistemi
Güvenli ve izlenen tek kişilik giriş noktası, fiziksel olarak 7/24 korumalı ve entegre dijital video kameralı gözetim
Yalnızca müşterilerin yetkili personelinin veya ziyaretçilerinin gerektiğinde yetkili erişime ulaşmasını sağlamak için güvenli erişim prosedürleri
Çevreyi, ortak alanları ve data center tesislerini tamamen kapsayan CCTV


Operatör Altyapısı

TTNET
SUPERONLINE
VODAFONE
DE-CIX
COGENT
SEABONE
Voxility - DDOS
İstanbul veri merkezileri 1 MS, İzmir veri merkezleri 10 MS, Bulgaristan 28 MS , Cloudflare 1 MS ile ping sürelerimiz vardır. Rakamlar yaklaşıktır ve testin yapıldığı andaki yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir.Mall Of İstanbul The Office No:7 E Kat:17 D.No:136 Başakşehir/İstanbul
0212 970 2393
info@verigom.com
Verigom Telekomünikasyon Limited Şirketi
İkitelli Vergi Dairesi
Vergi NO : 6491098485 - Mersis No : 06491098485000001

Bir tık uzağınızdayız!

Size en uygun hosting ya da sunucu çözümünü birlikte bulalım.

Top