Teknoloji

En İyi 5 VPN Chrome Eklentileri

 Online durumda iken, tarayıcınız sizler hakkında toplamış olduğu bilgileri, uğradığınız web sitelerin hepsine göndermektedir. Bu bilgiler ise bulunduğunuz konumu, işletim sisteminizi ve ağınıza bağlı diğer cihazları barındırmaktadır. Google ya da bunun gibi internet siteleri, bilgilerinize habersiz bir şekilde ulaşabilir. Bu durum ise kötü niyetli sitelerin sizler hakkında bilgi edinmesine sebebiyet verir. Bu tür olaylardan kaçınmak için öncelikle korunmayan tarayıcılardan uzak durmak gerekir. İyi bir VPN eklentisi, sizin tarayıcınızın trafiğini şifreler ve böylece bilgileriniz de korunmuş olur. Aynı zamanda VPN, IP konumunuzu da gizleyerek sansür ve yasaklı site problemlerini de aşar.

 Tabii ki güvenliğinizi en üst seviyede tutmak için doğru bir VPN eklentisinden destek almanız gerekmektedir. Güvensiz ve kötü durumda olan VPN eklentileri, cihazınızı saldırı altında da tutabilir. Güvenliğinizi sağlamak için, seçmiş olacağınız hizmetin, tarayıcı geçmişinizi tutmadığını da bilmeni gerekmektedir. Bunun dışında sınırsız band genişliği de önemli bir husustur. Bu yazımızda sizler için en güvenli olan 5 VPN Chrome eklentilerini denedik ve derledik.

Hotspot Shield

 Bütçenizi çok sarsmayacak ve güvenebileceğiniz bir VPN arıyorsanız, Hotspot Shield’den destek alabilirsiniz. Hotspot Shield, güvenlik, iyi bir kız ve sınırsız band genişliği ile beraber size iyi bir hizmet sunar. Kullanımı ise oldukça kolay bir VPN uzantısıdır. Sadece bir kere tıklamanız ile tarama etkinlikleriniz oldukça güvenli hale gelir.

Hide.me

Hide.me, Chrome kullananlar için en hızlı ve aynı zamanda ücretsiz olan bir VPN uzantısıdır. Şirket, eklentiyi ücretsiz veya premium şeklinde kullanmakta olan kullanıcılarına daraltılmış bir bağlantı sunmuyor. Ücretsiz VPN eklentilerinin geneli, para kazanmak amacıyla verilerinizi satışa çıkarmaktadır. Fakat Hide.me hizmet servisi, sizin bilgilerinizin başka insanların eline ulaşamayacağı konusunda size bir garanti vermektedir. Bunun dışında sizlere ek müşteri desteği hzimeti de sunmaktadır ve en çok sevilen VPN servis hizmetlerinden biridir.

ExpressVPN

ExpressVPN, piyasa içinde bilinen en hızlı hizmet veren VPN servislerinden biridir. Tarama geçmişinizi asla kayıtlamaz ve bunun dışında hangi internet sitesine nasıl bağlanacağınız konusunu da tamamen size bırakır.

ordVPN Proxy

 NordVPN’nin en güvenli ve hızı proxy uzantısı olan ordVPN Proxy, internet mecrasında gizli bulunmanız için tarayıcınızın trafiğini şifreleyip IP adresinizi maskelemektedir. Aynı zamanda cihazınızı siber saldırılardan da korumak için önemli bir koruma desteği hizmeti sunmaktadır.

ZenMate VPN

Güçlü bir tarayıcı uzantısı ile ücretsiz ve güvebilir bir hizmet arayışındaysanız ZenMate VPN eklentisi de oldukça iyi bir seçenektir. ZenMate VPN hizmet servisi sizin internette çok daha güvenli bir şekilde dolaşabilmeniz için tarayıcınızın trafiğini şifreleme hizmeti sunmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı