Wordpress

En İyi 10 Anahtar Kelime Bulma Aracı

 Anahtar kelimeler, içeriklerin ne hakkında olduğunu birkaç kelimeyle belirten fikirlerdir. SEO çalışmalarının temelini oluşturan kelimeler, oldukça iyi ve anlaşılabilir seçilmelidir çünkü içeriği özetleme konusunda çok önemlidirler. Açıkçası anahtar kelimenin içeriğin omurgası olduğunu söyleyebiliriz. Peki, anahtar kelimelerimizi neye göre seçmeliyiz?

Anahtar Kelime Bulma Yöntemleri

 Anahtar kelime bulma yöntemleri ise, hazırlamış olduğunuz içeriğinize en uygun anahtar kelimelerin bulunmasına yardımcı olur.  İçerik oluşturan kişilerin genel olarak başvurdukları yöntemlerden birisi, anahtar kelime bulma araçlarıdır. Anahtar kelime bulma araçlarının temel görevi ise isminden de anlaşılacağı üzere, yazınız için en makul olan temel kelimeleri sizin için çıkarmaktır. Peki anahtar kelime bulmak için hangi araçları kullanabiliriz?

Ücretsiz Anahtar Kelime Bulma Araçları

 Anahtar kelimelerin, iyi biçimde seçilip, doğru kullanılması, SEO için önemli bir husustur. Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz birtakım kelime bulma araçlarını kullanarak, arama sonuçlarında üst sıralara ulaşabilirsiniz.

Wordtracker

 Oldukça basit bir kullanımı olan Wordtracker aracı, en çok tercih edilen anahtar kelime bulma araçlarından birisidir. İçerikleriniz için gerekli olan anahtar kelimelerini çok kısa bir süre içerisinde bulur ve size sunar. Aynı zamanda bu araç ile seçmiş olacağınız anahtar kelimelerle nasıl bir rekabet içerisinde olacağınızı da öğrenebilirsiniz. Wordtracker aracını ilk hafta ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Uber Suggest

 Bu araç size Google’un sunduğu Kelime Planlayıcı’da bulamayacağınız anahtar kelimeler hakkında araştırmalar yapabileceğiniz bir araçtır. Kullanımı yine oldukça basit olan bu araç ile gerçek kullanıcıların neler aramış olduklarını da görebilirsiniz. Uber Suggest sizin için en faydalı anahtar kelimelerini alfabetik sıraya göre sunar.

WordStream

 Bir diğer anahtar kelime bulma aracımız ile WordStream’dir. WordStream size ücretsiz olarak 30 adet arama hakkı sunar. Diğer araçlardan farkı ise yetişkin kelime filtreleme özelliğinin de bulunuyor olmasıdır. Bu araç sadece İngilizce olarak kullanılabilir, maalesef başka bir dil seçeneği yoktur.

KeywordEye

 KeywordEye, en çok kullanılan bir diğer anahtar kelime bulma aracıdır. Bunun en büyük nedeni ise arama sonuçlarınızı görsel olarak sunmasıdır. Bu görselleri istediğiniz boyutlarda görüntüleme hakkınız da vardır. KeywordEye ile günlük 10 aramayı ücretsiz olarak yapabiliyorsunuz.

MOZ

 Moz aracı, daha çok zorluk analizi ile bağlantılı bir araçtır. Sizlere doğru anahtar kelimeleri sunar ve aynı zamanda içeriğiniz içinde hangi sıralarda kullanmanız gerektiğini de söyler. MOZ’un bu niteliği ile sizleri rakipleriniz karşısında üst numaralara taşınmaktadır.

SEMrush

 SEMrush ile rakiplerinizin organik ve ücretli anahtar kelimelerine ulaşmak mümkün hale geliyor. Bu işlemler ile SEO’nuzun çalışmalarını geliştirebilir ve rakiplerinizi aşabilirsiniz.

Keyword Spy

 Bu araç ile anahtar kelimelerin istatistiklerine ulaşabilir, alakalı kelimeleri listeleyebilir ve aynı zamanda anahtar kelimelerle verilebilecek reklamlara genel bir bakışta bulunabilirsiniz. Keyword sadece bu hizmetleri vermekle kalmaz, sizlere PPC rakiplerinizi gösterir ve anahtar kelimelerinizin rakiplerin hangi içeriklerininde kullanıldığı hakkında bilgilere de erişebilirsiniz. Keyword, günümüzde de en sık kullanılan anahtar kelime aracı olarak karşıma çıkmaktadır.

Keywordtool.io

 Keywordtool.io aracı ile sadece Google değil, aynı zamanda Youtube, Amazon gibi araçlar için de anahtar kelime aramaları yapabilirsiniz. Bu aramaları konum ya da farklı dil seçenekleri ile de yapmanız mümkün. Anahtar kelimeleri ücretsiz olarak görüntüleyebiliyorsunuz, fakat arama sayıları, CPC ve Adwords rekabeti ile ilgili verilere ulaşmak için belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Keyword Discovery

 Keyword Discovery, anahtar kelime bulmak için kullanılan bir başka araçlardan birisidir. Bu araç ile müşterilerin kullanmakta olduğu anahtar kelimeleri de görüntüleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda arama sırasında yapılan yazım hatalarını da öğrenmek istiyorsanız, Keyword Discovery oldukça uygun bir araçtır.

AdvancedWeb Ranking

AdvancedWeb Ranking isimli bu araç yukarıda bahsettiğimiz diğer anahtar kelime bulma araçlarının bir kombinasyonu gibidir. Diğer araçların yapmış olduğu görevlerin hepsini bu araç ile tek bir datada görüntüleyebiliyorsunuz. Böylelikle, rakip analizi açısından da oldukça gerekli bilgilere ulaşmanız mümkün hale geliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı